Kurban Bayramı nedeniyle Sakarya sahillerinde tatilci yoğunluğu yaşandı. Bu yoğunlukla birlikte Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı cankurtaran ekipleri de üç ilçe sahilinde yoğun bir mesai ortaya koydu. Sakarya Cankurtaran Grup Amiri Samet Karaca, 9 günlük bayram tatili boyunca 22 boğulma vakasına müdahale edildiğini belirtti.

Samet Karaca, “9 günlük bayram tatili nedeniyle yaklaşık 1 milyona yakın insan Karasu’da bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi olarak Kaynarca, Karasu ve Kocaali sahilinde toplam 72 personelle yoğun bir mesai yaptık. Kaynarca’da 2 cankurtaran, Karasu’da 45 cankurtaran ve 29 kule, Kocaali’de 20 cankurtaran ve 15 kule ile bayanlar havuzunda 2 cankurtaranımız bulunuyor” dedi.

Bayram tatilinde üç ilçede toplam 6 jetski ile boğulma vakalarına müdahale edildiğini belirten Samet Karaca, “Bir adet ATV aracımızla vakaları ambulansa hızlı ulaştırıyoruz. Bir adet de 4x4 aracımız mevcut. Karasu sahilinde şemsiye koyacak yer olmadı. Bu yoğunlukta en büyük sorun da ailesi yanında olmayan çocuklar oldu” şeklinde konuştu.

Sakarya’nın üç sahilinde bayram tatili boyunca 22 boğulma vakasına müdahale edildiğini söyleyen Karaca, “Bayramın son günü ağır bir vakamız oldu. Buna rağmen vakayı bilinci açık şekilde 112 ekiplerine teslim ettik. Ekiplerimiz hem denizden hem karadan sürekli devriye atarak vatandaşlara uyarıda bulunuyor. Bayramda sahilde kaybolan 30 çocuğu da ailelerine kavuşturduk. Sezonu kazasız bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Nevtan Angün