Cumartesi günü iki seans halinde Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda sahneye konan ‘Şirin Mavişler Uzayda’ tiyatro oyunu, çocukların büyük beğenisini topladı. Organizatör Gülşen Şirin tarafından Karasu’ya getirilen tiyatro oyununu Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, okul öğretmenleri, veliler ve çok sayıda minik tiyatro sever izledi. Çocuk tiyatrosu ekibinin performansı göz doldururken, çocukların da oyunu heyecanla takip etmesi gözlerden kaçmadı.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, gösteri sonrası oyunu değerlendirdi. Dursun, “Çocuklarımızın hafta sonunu böylesine güzel bir etkinlik ile değerlendirmesine vesile olan Gülşen Şirin’e teşekkür ediyorum. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlayarak aslında biz eğitimcilere de destek oluyor. Bizler her ne kadar çocukların akademik başarısı için çalışsak da bu tür sosyal etkinlikler, onların gelişimine olumlu katkılar sağlamakta. Bu tür sosyal ve kültürel etkinlikler ile çocuklarımızın özgüveni, paylaşma duygusu da gelişiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz eğitimciler de böyle güzel etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Organizatör Gülşen Şirin ise, “Karasu’da çocuklarla ilgili etkinliklerimiz artık oturdu diyebilirim. Aileler, öğretmenler, okullar, Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile sponsorlarımız sayesinde bu yerlere geldik. Her etkinliğimizde biraz daha kendimizi geliştiriyor, çocuklarımız için daha iyi projeler ortaya koyuyoruz. Aralık ve Şubat ayında iki çocuk tiyatromuz daha olacak. Yaz başı da yine bir çocuk festivali gerçekleştireceğiz. Bize maddi ve manevi destek olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Karasu Haberleri