Minnet ve şükranla anıyoruz

Atatürk’e 11 Kasım 1928’de Başöğretmen unvanın verilmesinin ardından Atatürk’ün unvanı 24 Kasım 1928’de kabul ettiğini hatırlatan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi 24 Kasım günü Atatürk’ün doğumunun 100. Yılından bu yana da öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Minnet ve şükranla anıyoruz


-

Öğretmenlerin toplumun şekillenmesinde önemli bir pay sahibi olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Son derece mühim bir görevi yerine getiren ve ‘Bana bir harf öğretenin kölesi olurum’ sözünün sırrına mazhar olan, siyasetin elinde oyuncak olmayıp, toplumun şekillenmesi için elinden gelen gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu yıl pandemi dolayısıyla öğretmenlerin öğrencilerinden ayrı kaldığını da hatırlatan Kara, “Öğretmenlerimiz zor şartlarda görev yapmaya alışkındır. Kimi soğukta öğretmenlik yapar, kimi canını tehlikeye atıp terör tehdidi altında eğitim verir. Öğrencilerinden ayrı kalmak öğretmene yapılacak en büyük zulümdür. Bu günlerin geçmesi ve öğrenciler ile öğretmenlerin yüz yüze buluştuğu günlerin gelmesini temenni ederiz” diyerek mesajına son verdi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER