Karasu’nun Yalı Mahallesi Sahil Caddesi üzerindeki evinin bahçesine atlayan ona yakın köpeğin, kedisine saldırdığını ve kendisinin kollarını ısırdığını söyleyen mahalle sakini Arife Çakır, yaşadığı olayı gözyaşlarıyla anlattı. Çakır ve mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek “Can güvenliğimiz kalmadı, bu işe çözüm bulun” dedi.

Evinin bahçe duvarından atlayan ona yakın köpeğin kedisine saldırdığını kedisini kurtarmak için köpeklere müdahale ettiğini söyleyen Arife Çakır, “Kedimin peşinden koşunca, köpekler bana da saldırdı. Kediyi ben çekiyorum, köpekler de çekiyor. Hayvancağızın bağırması içler acısıydı. Köpeklerin toplatılmasını istiyoruz” dedi.

CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK

Köpeklerin insanlara da saldırdığına dikkat çeken Çakır, “Kapıya çıkamıyoruz, bakkala gidemiyoruz. Çocuklar korkuyor. Hayvanların ölmesini istemeyiz. Ama kedilerimizi boğuyorlar, bize saldırıyorlar. Komşular da köpeklerin toplatılmasını istiyor” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinlerinden Zeki Karaman ise “Belediyeyle birkaç sefer görüştük. Yapabilecekleri bir şeyin olmadığını söylediler. Hiçbir şey yapılmadı. Emniyeti aradık, kanuni olarak yol gösterdiler ama belediye ellerinden geleni yapacaklarını söylemelerine rağmen hiçbir şey yapmadılar. Köpekler saldırıyor. Bu hayvanlar başıboş bırakılmasın, bir yere toplansın istiyoruz” diye konuştu.

N V T 7257

N V T 7253

Whats App Görsel 2024 04 23 Saat 16.36.45 C3845Ebd

N V T 7259

N V T 7268

N V T 7266