-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Karasu Karanlıkdere Mahallesi’nde her yağış sonrası Kızılcık Mahallesi üzerinden gelen yağmursuları nedeniyle oluşan su baskınları sorununu yağmur suyu deşarjı altyapı yatırımı ile çözüme kavuşturdu.

Karanlıkdere Mahallesi Muhtarı Yılmaz Koca, “Gerçekleştiren altyapı çalışmaları nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya, SASKİ ve DSİ yetkililerine sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

SU BASKININDAN KORUYACAK

Konu ile ilgili SASKİ’den yapılan açıklamada, “Şehrimizin her bölgesinde güçlü ve sağlam altyapı çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızdan gelen altyapı sorunlarıyla ilgili şikayet ve taleplerini de dikkate alıyoruz” denildi.

“25 yıllık Karanlıkdere Çark Camii’nin ciddi oranda zarar gördüğü, bölgedeki yağmursuyu tahliyesinin çözüme kavuşturulması yönünde vatandaşlarımızdan talepler alıyorduk” diyen yetkililer, “Ekiplerimiz bu hususta 1 metre çapında 70 metre beton boru Karanlıkdere Deresi’ne döşenerek yağmursularının buraya tahliye edilmesini sağladı” ifadelerine yer verdi.