Karasu Aziziye Mahallesi sakinlerinden Nurten Uğur, 2022 yılının Aralık ayında bankaya pırpır almak için başvuruda bulunduğunu ve karşısına hiç beklemediği bir borç çıktığını söyledi. Uğur, “Bankaya yaptığım başvuru sonucu birkaç gün içerisinde bana geri dönüş yapıldı. Belediye’ye 27 bin TL borcum olduğu ve pırpır almak için bana ödenecek olan paraya bloke koyulduğu açıklandı” dedi.

DEKONTLAR ELİMDE

Bu konuşma sonrasında Karasu Belediyesi’ne gittiğini söyleyen Uğur, “2017’de 4 bin TL olan borcumu yapılandırdığımı ve fakat ödeme yapmadığım belirtti. Benim yapılandırma kağıdımda, ödeme yaptığım dekontlarımda elimde. Tüm işlemler eşimin üstüne yapıldığı için ona üst üste mesajlar gelmiş, fakat eşim bunun üstüne düşmemiş. 4 bin TL olan borç, 20 gün arayla 18 bine çıkmış. 18 bin 542 lira olarak önüme koyulan borcu bana ödettirmek zorunda bıraktılar” iddiasında bulundu.

MAHKEMEYE VERECEĞİM

“Karasu Belediyesi sırf pırpır almak için bankadan alacağım ödemeye bloke koymak adına 2023’ün mayıs ayında ödenmesi gereken vergi borcunu da üzerine eklemiş” diyen Uğur, “Ben bu süreçte hem alacağım pırpırdan oldum hem de borcum olmadığı halde Karasu Belediyesi’ne 18 bini aşkın para ödemek zorunda kaldım. Bunun için Belediye’ye gittim ama kimse beni dikkate alıp dinlemedi. Ben Karasu Belediyesi’ni mahkemeye verip hakkımı sonuna kadar arayacağım” diye konuştu.

Güler Çınasoğlu’nun haberi