- 2022 yılında ilçemizde toplam 636 vatandaşımız vefat etti.

- AKP İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit görevinden istifa etti. Yerine Recep Aksu atandı.

-Karasu Tapu ve Kadastro Müdürü Erol Çakmak, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine atanmıştı. Yerine Bekir İlgin Salman atandı.

-Milletvekili adayı olmasına kesin gözüyle bakılan CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş görevi bırakmadı ve milletvekilliğine aday olmadı.

-Karasu Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Hocaoğlu genç yaşta trafik kazasında vefat etti.

-Karasu Ülkü Ocakları Başkanlığına gazetemizin de eski köşe yazarı olan Talha Enes Elmacı getirildi.

- Meşhur 46 Milyonluk Kredi davasında nihai karar verildi. 25 kişi beraat etti. Dönemin Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ise görevi kötüye kullanma suçu işlediğine yönelik yapılan yargılamada 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Kararı istinafa taşıması bekleniyor.

- Karasuspor'da teknik direktör Zeki Çakır ile yollar ayrıldı.

- İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan milletvekilliği adayı olabilmek için görevinden istifa etti.

- 2022 yılında ilçemizde 511 evlilik gerçekleşti. Bu işlemlerin yaklaşık üçte biri yabancı uyruklu kişilere ait.

- Karasu İlçe Seçim Müdürlüğüne Ayşe Ateş atandı.

- İyi Parti Karasu İlçe Başkanlığında yapılan 3. Olağan İlçe Kongresinde Hasan Sarıoğlu yeniden başkan seçildi.

- Karasu'nun ortasından geçen kanal neredeyse bir yıldır üzeri yeşil çimen kaplı gibi bir görüntüyle temizlenmeyi bekliyor.

- Maalesef ilçemiz bir cinayet haberiyle ulusal kanalda gündeme geldi. Erdal Sakız cinayetinde üç kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

- Düzce'de gerçekleşen 5.9 büyüklüğündeki deprem Karasu'da bütün şiddetiyle hissedildi. Halk sokağa döküldü.

- Hükümet Konağı yanındaki yeşil bina Karasu Belediyesi tarafından yıkıldı. Hak sahiplerine herhangi bir ödeme yapılmadı. Onlarca ev ve dükkan sahibi mağdur edildi.

- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Darıçayırı Mahallesi’ne Hidroelektrik Santrali (HES) kurulacağını açıkladı. Mahalle sakinlerinin ve Karasu halkının buna tepki göstermemesi şaşkınlık yarattı.

- Akşam saatlerine denize girip kaybolan yabancı uyruklu Temmot Aliyev'in cansız bedeni beş gün sonra ancak bulunabildi.

- Karasu'ya Franchise yeni işletmeler açıldı. Köfteci Yusuf, Bambi Yatak, Ekrem Coşkun Döner, Siemens, CarrefourSA, KoçtaşFix

- Karasu Denizköy'de bulunan BMC arazisinde bilinmeyen bir çalışma başladı. Tosyalı Holding'e geçen arazinin bir alüminyum işleme fabrikasına dönüştürüleceği iddia edildi.

- Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yüzde 50 zam yapıldı.

- Karasu Belediyesi iş makinası alımı gerekçesi ile belediye meclisinden Akp ve Mhp'nin oylarıyla 8 milyon liralık kredi için onay aldı. Chp grubu ret oyu kullandı.

- Karasu’muzun birçok köyünde uyuşturucu baskını, ticareti, yetiştirmesi, aracılığını yapması, tutuklanan kişiler, jandarma operasyonları, telefon dinlemeleri gibi onlarca haber daha gündemden düşmedi.

- Acarlar Longozu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendi ve ücretli bir şekilde ziyarete açıldı.

- Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü projesi Karasu Belediyesi tarafından tanıtıldı. Gazi Metal'in yakınına yapılacağı, 14 hektar alan üzerine kurulacağı ve Küçük Sanayi sitesinin mevcut yerinde kalacağı açıklandı.

- Karasu Belediyesi çalışanlarının performansını belirlemek amacıyla puantaj sistemi uygulamaya başladı. Kimin neye göre ne kadar puan aldığı, adam kayırılıp kayırılmadığı, kimin kime nasıl puan verdiği belli değil. Ve bu sistemle biri engelli olmak üzere 4 işçi daha işten çıkarıldı. Toplamda yaklaşık 100 personelin görevine son verildi.

- Gazeteci Murat Ağırel'in ulusal basına taşıdığı, Denizköy’de imarsız olarak inşaa edilen Menzilcilere ait Tatil Köyü ülke gündemine oturdu. Yaklaşık 100 dönümlük arazi üzerine yapılan tek katlı konutlardan oluşan, içerisinde sıvı doğalgaz sistemi, aquapark bulunan, vatandaşların arazisinden izinsiz şekilde yapılan asfalt yolları bulunan bu yer için Karasu Belediyesi sadece 2 milyon liralık ceza kesildiğini açıkladı.

- Sakarya'da gerçekleştirilen SATSO seçimlerinde Meclis Başkan Vekilliğine Karasulu İş İnsanı 34. Meslek Komitesi Başkanı Murat Ekşi seçildi.

- Karasu Sahili erozyon sorunuyla karşı karşıya gelmiş büyük falezler oluşmuştu. Çözüm için yeni dalgakıranların yapılacağı söylenmişti fakat bir tane bile dalgakıran yapılmadı.

- Karasu Belediyesi tarafına ödenmeyen borçlar için vatandaşa haciz işlemleri başlattı. Onlarca vatandaş haberleri dahi olmayan borçlar yüzünden araçlarına konulan haciz yüzünden mağdur edildi.

- Karasu Belediyesi 2022 yılı bütçesini 90.000.000 TL olarak belirlemişti. Enflasyon kaynaklı fiyat artışları gerekçesiyle yüzde 50 sapma ile ek 45.000.000 TL bütçe talep etti. Karasu halkının gelecek yıllarının parası tek yılda kullanıldı.

- Karasuspor'da Yüksel Mazlum yeniden başkan seçildi. Emre Filizfidanoğlu ve Mustafa Ekşi başkanvekilleri oldular.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'da partili olmayan kanaat önderleriyle bir araya geldi. Karasu adına davet edilen iki isim Mehmet Çatalbaş ve Atilla Bıçakçı ilçemiz sorunlarını sayın genel başkana iletti.

- Şehr-i Keyff işletme sahipleri ile Belediye yönetimi arasında ruhsat krizi yaşandı. Belediye aylarca yeni açılan işletmeye ruhsat vermeyerek işletme sahiplerini çaresiz bıraktı.

- İlçemizde Haralomba'da Luft Beach adında yeni bir mekan açıldı. Adamlar aylar öncesinden iki gün sürecek bir konser organize etmişler. Yüzlerce bilet satılmış. Konserin ikinci gününe Karasulu bir kardeşimizin şehit haberi geliyor. Bir kesim şehit haberinin olduğu gün nasıl konser verirsiniz diye sosyal medyadan linç kampanyası başlatıyor. Sonucunda diğer gün Valilik mekanı mühürlüyor.

- Belediye şantiyesinde Başşoför olarak görev yapan Ahmet Parlak görevinden istifa etti.

- Aziziyespor Başkanlığına Çetin Kaya seçildi.

- 35 yıldır faaliyet gösteren Lunapark, belediye tarafından kaldırıldı. İşletmeciye ait oyuncaklar zorla söküldü, kırılanlar oldu. Arazi bir yıldır boş bir şekilde bekliyor.

- Karasu Esnaf Odası başkanlığı seçimini Cihan Emre ve yönetimi kazandı.