-

18-24 Eylül arası kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu toprakların ortaya çıkardığı en büyük değerlerden biri olan Ahilik, hala esnafımızın ve milletimizin yolunu aydınlatmakta, geleceğimize ışık tutmaktadır. Ahi Evran-ı Veli’nin Kırşehir’den yola çıkarak bütün Anadolu’ya yaydığı dürüst insan, cömert insan; elini, kapını, sofranı açık; gözün, dilin, belin kapalı olsun anlayışı insanlığımızı temelden etkilemiş, esnafımızın temel kimliğini oluşturmuştur.

Ahiliğin, herkesi birbirine yaklaştıran, dost edindiren ve dayanışma içinde yaşamalarını sağlayan anlayışı, bugün de ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik duygusunu bizlere kazandıracak olan değerlerdir. Toplumumuzu derinden etkileyen Ahilik anlayışının herkes tarafından bilinmesi ve kucaklanması için 18 Eylül’den 24 Eylül’e kadar sürecek etkinliklerin amacına ulaşmasını diliyorum.

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimimizin, Ahilik değerlerine sımsıkı bağlı olduğumuzun altını çizerek, bu esnaf bayramında herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum. Her sene artan bir coşkuyla kutlanan Ahilik Haftası’na ulaşmanın sevinci ve mutluluğu içinde, başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımın Ahilik Haftası’nı kutlar, hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin hayırlara vesile olmasını dilerim”