Karasu Belediyesi ve DSİ iş birliğiyle taş tahkimat ve ıslah çalışmaları Yeni Mahallesi’nde başladı. Belediye Başkanı İshak Sarı, 32. Bölge Müdürlüğü’nün iş makineleri ve personeli tarafından gerçekleştirilen çalışmada Karasu Belediyesi, taşların temini ve nakliyesiyle ilgili tüm maliyeti üstlendiğini söyledi.

EROZYON ÖNLENECEK

Başkan Sarı, “İlçemizin güzide alanlarından biri olan Yeni Mahalle’mizin yürüyüş yolundaki erozyon kaynaklı tahribatla ilgili ilk andan itibaren çalışmalara başladık ve hızlı bir çözüm arayışına girdik. Bu arayışın nihayetinde DSİ ve Belediyemiz iş birliğiyle taş dolgu uygulamasına karar verildi. Yapılan çalışma ile nehir kıyısı şeridi boyunca yaklaşık 250 m uzunluğundaki yürüyüş yolu, taş ile doldurulacak olup kıyı erozyonu önlenmiş olacak” ifadelerini kullandı.

ESKİSİNDEN GÜZEL OLACAK

“Uzun yıllardır kış aylarında fırtına ve yoğun yağmur yağışı sonucunda yürüyüş yolu, erozyona uğrayarak yolun çökmesine ve taşkınlara neden olmakta” diyen Sarı, “Sakarya Nehri’nin kıyısına dökülen taş dolgu ile erozyonun önüne geçmeyi ve taşkınların engellenmesini planlıyoruz. Ayrıca bu çalışmanın yapıldığı alanın devamında da DLH İnşaatı Genel Müdürlüğünün başlattığı Nehir Ağzı Kıyı Mendireği Projesi sürüyor. Kısa sürede çalışmalar tamamlanıp yürüyüş yolu ve çevresinde eskisinden de güzel bir yapıya kavuşulacaktır” açıklamasında bulundu.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Editör: Nevtan Angün