Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 15:36 Bu haber 3404 kez okundu
 
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti
Karasu Belediyesi tarafından organize edilen Anneler Günü konseri, Karasu Kent Park’ta Cuma günü gerçekleştirildi. Karadeniz müziğinin sevilen sesi Gizem Kara, Anneler Günü programında birbirinden hareketli Karadeniz türküleri söyledi, Karasulular ise doyasıya horon tepti.
MAGAZİN Haberi
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti

Karasu Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen Anneler Günü programında Mavi Karadeniz Televizyonu sunucusu Elif Ekiz sunuculuk yaptı. Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden Gizem Kara ve Oflu Kadir, Karasu Kent Park’ta konser verdi. Karadeniz türküsüyle konserine başlayan Gizem Kara, anneler gününün çok değerli olduğundan bahsederek, “Annesiz kalan çocukları da unutmayın, sadece kendi çocuklarınızı değil tüm çocukları sevin” dedi.

 

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı, “Geleceğe ümitle bakan, çalışkan başarılı, dürüst, idealist bir neslin yetişmesinde en büyük katkı annelerimize aittir. Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan ve ihtiyaç duyulan en anlamlı duygulardan birisidir. Onun yerini hiçbir şeyin doldurması mümkün değildir. Sevgili peygamberimiz (S.A.V)’in ‘Cennet Annelerin ayakları altındadır’ sözü ile annelerin değeri ve kıymeti en güzel şekilde ifade edilmiştir. Bu duygu ve düşünceler ile baş tacı annelerimizin Anneler Günü(nü tebrik eder, selam ve saygılarımı sunarım” dedi. Tatlı, geceye katılan sanatçılardan, Oflu Kadir ve Ozan Rıdvan Kır’a gecenin anısına birer hediye verdi ve geceye emeği gecen organizatör Aydın İs’e de teşekkür etti.

 

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, sahneye çıkarak annelere karanfil dağıttı. Anneleri sevgi, saygı, fedakârlık, sonsuz müsamaha ve hoşgörü kaynağı, şefkat ve merhamet kaynağı, hayata dair tutunacak dal ve daha nice vasıflarla anılan kişi olarak değerlendiren İspiroğlu, “Anneler, bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, hayatın her alanında önemli görevler üslenerek geleceğin şekillenmesinde büyük katkılar sağlayacak olan kişi, dünyadaki hiçbir değerle kıyaslanmayacak ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak en kutsal varlıklarımızdır. Bu gün Anneler Günü, en masum çocuk halimizle, saçlarımız okşanmaya, gözyaşlarımız silinmeye, ruhumuz arınmaya muhtaç bir halde annelerimizin huzuruna çıkıyor, ellerinden öpüyorum. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun” şeklinde konuştu. İspiroğlu geceye katılan Karadenizli sanatçı Gizem Kara’ya seramik üzerine yapılmış resmini hediye etti.

 

Konserde Karadenizli sanatçı Gizem Kara, sahnede horonuyla ve şarkıları ile davetlileri coşturdu. Kara, kendisini dinlemeye gelen çok sayıda hayranıyla öz çekim yaptı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan sanatçı, esprileriyle izleyenleri zaman zamanda güldürdü. Hareketli ve duygusal parçalarıyla kadın hayranlarına müzik dolu bir gece yaşatan sevilen sanatçı, ekibiyle birlikte sahneye koyduğu performansı izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

 

Kara, “Beni bu akşam çok mutlu ettiniz. Tüm annelerin Anneler gününü kutluyorum. Muhteşem bir kalabalık ve muhteşem anneler, ben yöresel türküleri seslendiren bir sanatçı olmama rağmen gelenler sadece Karadenizliler değil diğer yörelerden de çok fazla insan katılmış. En kısa zamanda tekrar buluşalım dileğiyle” sözleriyle konseri sonlandırdı.

 

Mehmet Karakaş

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Karasu’da, Karadeniz, fırtınası, esti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti
Karasu’da Karadeniz fırtınası esti
Yorumlar
Haber Yazılımı