Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün deprem bölgesini ziyaret ederek; Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı sahra hastanesinde, Ürdün Devletine ait sahra hastanesinde, afetzedeler, arama kurtarma ekipleri, teknik ekipler ve Kahramanmaraş Şehir Hastanesi’nin hizmete açılan acil polikliniğinde tedavi gören vatandaşlarla bir araya geldiler.

DERS ÇIKARTMAMIZ GEREKİYOR

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Kahramanmaraş merkezli deprem bizlere bir kez daha coğrafyanın kader olduğunu gösterdi. Deprem her ne kadar bizim kaderimiz olsa da depremin üstesinden gelebilecek, bilim ve akıl bizde var. Fakat bunların dışında insanüstü bir durum söz konusu olursa buna da yapabileceğimiz pek bir şey yok. Depremde, iş düzgün ve kuralına göre yapılmadığında ne gibi sonuçlar alabileceğimiz hep birlikte gördük. Biz yöneticiler başta olmak üzere inşaat firmalarının ve insanımızın ders çıkarması gerekiyor” dedi.

Başkan Acar, depremin boyutunu sahada bir kez daha gördük. Devletimizin ve milletimizin kenetlendiğinde neler yapabileceği bir kez daha anladık.  Ziyaret ettiğimiz Kahramanmaraş bölgesinde devletimiz, milletimiz, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşları ve birçok gönüllü arkadaşımız enkaz kaldırma çalışmalarında can hıraç bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Allah her birinden razı olsun. Bu vesileyle 11 ilimizi kapsayan Asrın Felaketinde yaralanan kardeşlerimize Allah’tan şifa, deprem şehitlerimize Rahmet dilerim. Mekânları cennet, makamları âli olsun” ifadelerini kullandı.

Kocaali Belediyesi Basın Birimi

Editör: Nevtan Angün