Karasu Aziziyespor, Salı günü Karasu Şehir Stadı’nda Ferizlispor ile karşı karşıya geldi. Yoğun seyirci katılımının olduğu maçta, güvenlik tedbirleri de üst seviyede tutuldu. Karşılaşmaya Kafkaslar daha hakim başladı. İlk çeyrekte oyunda üstünlüğünü kuran sarı-lacivertli ekip sahada rakibine de boş alan bırakmadı. Aziziyespor, dakika 9’da ise Hamza’nın golüyle rahat bir nefes aldı.

İKİ PENALTI

Karşılaşmanın 15’inci dakikasından sonra ise oyunda denge kurulmaya başlandı. Ferizlisporlu oyuncu Furkan’ın ceza sahası içerisinde yerde kalmasından dolayı hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Furkan, takımının beraberlik golünü kaydetti ve dakika 19’da skor 1-1 oldu. Aziziyespor oyun da baskını arttırsa da Hakem Tayfun Güz, kontratakta bir kez daha konuk ekip lehine penaltı verdi. Penaltı atışını kullanan Ergin Ersin, skoru 1-2’ye getirdi. İlk yarı ise bu skorla sona erdi.

AZİZİYE DİRENDİ

Hakem Tayfun Güz iki penaltıdan sonra tartışmalı kararlar vermeye de devam etti. Güz’ün kararları sahada gerginliği de yol açtı. Skoru eşitleme adına rakibine baskı kurmaya çalışan Aziziyespor, Ergin Ersin’in karambolden gelen golünü de engelleyemedi ve skor 1-3 oldu. Bu skordan sonra iyice rakip kaleyi abluka altına almaya başlayan Kafkaslar, ceza sahası dışından sert ve düzgün bir şut çıkaran Onur ile skoru güncelledi. Aziziye, karşılaşmada başka gol bulamadı bu maçtan 2-3 mağlup ayrıldı.

KİMSE BAŞARIMIZI ENGELLEYEMEZ

Karasu Aziziyespor bu skora rağmen A Grubu’ndaki liderliğini sürdürürken, Play-Off’u garantileme işini de önümüzdeki haftalara bıraktı. Maç sonu hakeme tepki gösteren Karasu Aziziyespor Antrenörü Bülent Yıldırım, Hakem Tayfun Güz’ün skora etki edecek kararlar aldığını, ikili mücadelelerde tüm takdir haklarını rakip lehine kullandığını söyledi. Yıldırım, “Hakem iyi niyetten uzak davrandı. Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar gruptan lider çıkacağız” vurgusunu yaptı.

Ramazan Marmara’nın haberi...