-

Müstakil Sanayici ve İş adamları derneği (MÜSİAD) Haftalık Olağan gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya MÜSİAD Sakarya Başkanı Karasulu İsmail Filizfidanoğlu ev sahipliği yaptı. Filizfidanoğlu toplantıda, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, İŞ-KUR Genel Müdürü Tekin Kaya ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş’u ağırladı.

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, MÜSİAD olarak, iş insanlarını be sanayicilerin gelişimlerini önemsediklerini belirtti. Filizfidanoğlu, "Onların yurt dışına açılmaları ihracat yapmaları için ciddi gayretler sarf ediyoruz. Bu konuda Sakarya Üniversitesi ile çok güzel iş birlikleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Üniversiteden hem yazılım hem de dış ticaret anlamında çok destek alıyoruz” dedi.

CİDDİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Filizfidanoğlu, Sakarya Üniversitesi ile yapılan iş birliğinden dolayı müteşekkir olduğunu söyleyerek, “Sakarya sanayi şehri olma yolunda ilerliyor, üyelerimiz de bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Üniversite ve iş dünyası olarak şehrimize nitelikli sanayicinin gelmesi ile beraber iş birliği konusunda istişareler yapmaya çalışıyoruz. Gelen yeni sanayicilerin iş yeri bulma, çalıştıracak işçi bulma ve üniversitedeki belirli alanlarla buluşma konusunda beraber olmaya çalışıyoruz. Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Teknokent ile ciddi çalışmalarımız ve görüşmelerimiz var. Sağladıkları faydalardan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Editör: Karasu Haberleri