Sakarya Barosu ve Karasu Belediyesi arasında “Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projesi” protokol imzalandı. Protokol ile Sakarya’da yaşayan, maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlara baro tarafından sunulan adli yardım hizmetinin maddi kaynağı artırılması ve bu kaynak artırımıyla daha çok vatandaşa ücretsiz avukat ataması yapılabilmesi hedefleniyor.

ADALET HAKKIN TESİSİDİR

İmzalanan protokol sonrası Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız’a teşekkür eden Belediye Başkanı İshak Sarı, “Adalet, hakkın tesisidir. Kendi hakkı olanı hak sahibine vermekle toplumda düzen, barış ve huzurun temeli atılmış olur. Vatandaşlarımızın adalet önünde haklarını aramaları ve anayasal haklarını özgürce kullanabilmeleri, hukukumuzun ve inancımızın gereğidir. Adaletin kuşattığı, haksızlık ya da yalnız bırakılmışlık hissinin yaşanmadığı bir toplum oluşturabilmek temel vazifemizdir” dedi.

HAYIRLI OLSUN

“Baro ve Belediye İş birliği ile Adli Yardım Projesinde de gayemiz vatandaşlarımıza destek olarak hukuk ve adaletle ilgili erişim imkanlarına sahip olmalarına vesile olabilmektir” diyen Başkan İshak Sarı, “Baro ve Belediye İş birliği ile Adli Yardım Projesi’nin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Projeye, Sakarya’nın farklı belediyelerden de katılım sağlanıyor.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

Editör: Nevtan Angün