Sakarya Büyükşehir Belediyesi yeni bir yaz sezonu için hazırlıklarını sürdürüyor. Kuzey sahilleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca için cankurtaran ve güvenlik hizmetini sağlayan Büyükşehir, yeni sezon için mülakatlara başladı.

MÜLAKATLAR YAPILDI

“Hayat” timi olarak adlandırılan cankurtaranlar için yapılan mülakatlar, katılımcılar için zorlu bir sınava dönüştü. İtfaiye Daire Başkanlığı’nın hazırladığı mülakatlar Adapazarı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti. 21 işe alım için başvuru yapan 55 cankurtaran havuzda 200 metre serbest yüzme, 3 metreden manken çıkartma, 15 metre su altında ilerleme ve 25 metre su üstünden adam çekme gibi zorlu testlerden geçti. Yapılan derecelere göre sıralama puanı verilen cankurtaranların seçimi yapılacak.

CAN GÜVENLİĞİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ

Sakarya sahillerinde Kaynarca’da 2, Karasu’da 29 ve Kocaali’de 14 olmak üzere toplam 45 cankurtaran kulesi bulunuyor. 76 personelin görev yapacağı sahillerde, 6 adet jet ski, 1 ATV ve 1 zodiac bot kullanılacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Yeni bir yaz dönemi ile birlikte vatandaşlarımızın huzuru ve can güvenliği için güçlü bir çalışma kadrosu oluşturarak sezon boyunca görevinin başında olacak kişileri seçiyoruz. Hiç can kaybı yaşamadan yaz sezonunu tamamlanmayı hedefliyoruz. Düzenlediğimiz mülakatların sonucunda aramıza katılacak olan yeni arkadaşlarımızın ‘hayat’ timi ekibine en kısa zamanda adapte olmalarını hedefliyoruz” denildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Servisi

Büyükşehir Cankurtaran 2024 Sezon Hazırlık F7

Büyükşehir Cankurtaran 2024 Sezon Hazırlık F5

Büyükşehir Cankurtaran 2024 Sezon Hazırlık F6

Büyükşehir Cankurtaran 2024 Sezon Hazırlık F4

Büyükşehir Cankurtaran 2024 Sezon Hazırlık F3

Büyükşehir Cankurtaran 2024 Sezon Hazırlık F1

Büyükşehir Cankurtaran 2024 Sezon Hazırlık F2

Editör: Güler Çınasoğlu