Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 10 kenti yıkıma uğratan asrın felaketinde enkaz altında kalan ve bir yardım eli bekleyen canlar için seferber oldu. Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Büyükşehir Arama Kurtarma Ekibi'nden 100'e yakın personel felaketin 10'uncu gününde Kahramanmaraş'ta aynı umutla hiç ara vermeden çalışıyor.

UMUDUN ADI ALEYNA OLDU

10 şehirde büyük bir yıkımın yaşandığı enkazlarda bugüne kadar onlarca canı yeniden hayata bağlayan ekipler, bir mucizeye daha tanıklık etti. Depremin merkez üssünde bir enkazda ses alan ekipler, yaptıkları termal ve sismik ölçümlerle 17 yaşındaki Aleyna Ölmez'in yerini tespit etti. Kırım ve kurtarma ekipleri genç kızın bulunduğu alana girebilmek için AFAD ve JAK ekipleriyle birlikte saatlerce çaba gösterdi.

248 SONRA KURTARILDI

Sonunda ise beklenen mucize gerçekleşti ve depremin yaşandığı andan tam 248 saat sonra afetzedeye ulaşıldı. Ekipler Aleyna'yı enkazdan çıkardıkları anda gözyaşı ve mutluluk bir aradaydı ve bu operasyon diğer ekiplere de umut oldu. Büyükşehir Belediyesi, 508 personel ve 256 araçla Kahramanmaraş ve diğer bazı illerde umudu kazmaya, hayat kurtarmak için canhıraş çalışmaya devam ediyor.