Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 12:33 Bu haber 2418 kez okundu
 
Geçmişe yolculuk ettiler
Karasu İnönü İlkokulu öğrencileri, günümüz teknolojisinden ve eşyalarından yoksun bir gün geçirdi. Yıllar öncesine ait eşya ve gereçlerden oluşan bir sergi ile günümüz teknolojisi ve gereçlerinin farkını görerek anlama fırsatı bulan öğrenciler, sergiden memnun kaldı.
EĞİTİM Haberi
Geçmişe yolculuk ettiler

İnönü İlkokulu 4/A, 4/B ve 4/C sınıfları, gerçekleştirdikleri sergi ile adeta zamana yolculuk etti. Sınıf öğretmenleri Sabriye Erdoğan, Fatma Orta ve Mehtap İmamoğlu öncülüğünde hazırlanan sergide, yıllar önce kullanılan araç ve gereçler ile o günün giysi, kıyafet ve günlük eşyaları sergilendi. Öğrenci, veli ve öğretmenlerin evlerinde bulunan, antika sayılabilecek eşyalar ile dede ve nenelerinin eşyalarının sergilendiği sergi, diğer sınıf öğrencileri ve velileri tarafından büyük ilgi gördü. Gün boyu açık kalan sergi, çok sayıda öğrenci tarafından ilgiyle ziyaret edildi.

 

 

Değerlere sahip çıkmak

 

Sergiyle ilgili bilgi veren sınıf öğretmenleri, “Büyüklerimizin, geçmiş yıllarda hangi şartlarda yaşadıklarını ve nasıl eşyalar kullandıklarını gösterebilmek adına bir sergi düzenledik. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, günlük hayatta bile kullandığımız araç ve gereçlerde büyük ölçüde değişiklik oldu. Fakat çocuklarımız, o günkü araç ve gereçleri bilmedikleri için böyle bir etkinlik düzenledik” dedi. Okul Müdürü Turgut Aksu ise, “Amacımız, çocuklarımıza geçmişi tanıtıp, onlara kültürel değerlerimizin önemini anlatmaktı. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, katılım gösteren öğrencilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

HABER ve FOTOĞRAFLAR: Cihan Emre

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: Geçmişe, yolculuk, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı