-

DÜZCE DEPREMİ, KARASU'DA BÖYLE HİSSEDİLDİ (izle):

.

Karasu’da da hissedilen Merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesinde olan 5.9 büyüklüğündeki deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. İlçede şiddetli sarsıntı nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinde hasar meydana gelirken vatandaşlar kendini dışarı attı. Panik anında kaçarken yaralanan vatandaşlar hastaneye akın ederken o anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

Depremden kısa bir süre önce hava almak için dışarıya çıktığını söyleyen Hasan Topaloğlu, " Bütün Türkiye'ye büyük geçmiş olsun. Bende 6 katlı binada oturuyorum. Rüyamda bir sıkıntı gördüm, aşağıya indim. 5 dakika bile olmadan ses duyuldu. Ben kıyamet kopuyor sandım. Yukarıya çıktım baktım, kontrol ettim. Yere televizyonum düşmüş, çatal, kaşıklarım düşmüş" dedi.

Deprem anında bağıramadığını da söyleyen Topaloğlu, “Bağıramadım bile. Deprem aklıma geldi. 1999 depremi gibi değildi. Şuanda bile ayaklarım titriyor, konuşamıyorum. Eve nasıl çıkacağım bilmiyorum, nerede yatacağım bilmiyorum. Ben daha o binaya çıkamam. Allah sonumuzu hayır etsin" sözlerine yer verdi.

Çalıştığı dükkanın camının çatladığını ifade eden Erdal Sargın, "Yazıları dün yazdırmıştık. Cam, depremin şiddetiyle çatlamış. Camlar dökülmek üzere. Baya bir sallandı. Evde uyuyorduk. Çocuklar kalkmış, bende çekyatın üzerinde uzanıyordum. Nasıl kalktığımı bende bilmiyorum. Büyük bir gürültü oldu. Panik halinde sokağa çıktık" ifadelerini kullandı.

Sarsıntıyla uyandıktan sonra ranzadan düşerek hafif şekilde yaralanan ve tedbir amaçlı hastaneye götürülen Batın Karasu, "Gece bir anda deprem oldu. Anlayamadım. Ranzadan inmeye kalkarken düştüm. Öyle bir talihsizlik yaşadım. Ayağım burkuldu" diye konuştu.