-

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı'nın mesajı:

24 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928'de Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul etmesinin yıl dönümü olarak 1981 yılından itibaren büyük bir coşku içinde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe topyekûn çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmiştir.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın mesajı:

Kıymetli öğretmenlerim, tüm Türkiye’de olduğu gibi Karasu ilçemizde de Öğretmenler Günü’nü kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Bize evrensel doğruları öğreten, aidiyetimizi güçlendiren, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz.

Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha müreffeh hale gelerek çağdaş ülkeler arasında hak ettiği yerini alması, ancak ve sadece sizlerin fedakârca bilgi üretmeniz ve çocuklarımıza, gençlerimize aktarmanızla mümkün olabilecektir. Öğretmenlik sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir. Bu düşüncelerle kendisini mesleğine adanmış öğretmenlerimiz var oldukça eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz noktalara kısa sürede ulaşacağımızdan hiçbir şüphe duymuyorum.

Bu duygularla sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden siz değerli öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Karasu Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın mesajı:

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara en güçlü biçimde hazırlayan, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan ve yıllar geçse de gönül bağımızı hiç koparmadığımız, kıymetli öğretmenlerimizi en içten dileklerimle selamlıyorum.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıma hedefini görev bilen, bu yola aklını ve gönlünü koyan, geceyi gündüze eş tutan, üreten ve üretim için ilham veren her gün yeni bir şeyler öğrenmeye ve öğretmeye azmeden, dünyadaki bilimsel gelişmeleri takip eden özverili öğretmenlerimiz milletimizin geleceğini tayin edecektir.

Yurdumuzun her köşesinde fedakârca görev yapan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit edilen öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşünceler ile sevgi, şefkat ve bilgi neferleri öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’in mesajı:

Eğitim sistemimizin yapı taşı olan öğretmenlik; temelinde sevgi barındıran, emek, sabır, özveri ve büyük fedakarlıklar isteyen, değeri hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar onurlu ve kutsal bir meslektir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de ‘Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır’ sözleri ile öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha vurgulamıştır. Dinimizin ilk emrinin ’oku’ olması, Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözleri, geçmişten günümüze sayısız okul, kütüphane ve külliyelerin yapılması; bu uğurda nice öğretmen ve alimlerin yetiştirilmesi eğitimin toplumumuzda önemli bir yer edindiğini açıkça göstermektedir.

Sevgili öğretmenlerimiz; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ bir şekilde yetiştirdiğinizden; dün ve bugün olduğu gibi yarın da bir mum misali gibi etrafınızı aydınlatarak, geleceğin mimarı olmaya devam edeceğinizden hiç şüphem yok. Cehaletin düşmanı, geçmişin öğreticisi ve geleceğin kurucusu olarak; iyiyi ve doğruyu gösterdiğiniz, milli ve manevi değerlerimizi anlattığınız, vatan, millet sevgisini aşıladığınız ve gençlerimizi hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde yetiştirip, onlara ışık olduğunuz için şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Karasu Müftüsü Bektaş Günay’ın mesajı:

Geleceğimizin mimarı olan gençlerimiz ve aydınlık bir gelecek adına ulvi ve kutsal bir görevi ifa etmekte olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, bilgiyle ve hikmetle iyiliğin öncüsü nesiller yetiştirme gayretlerinde başarılar dilerim.