Ayşenur Elmacı'nın "Karasu’nun kanayan yaraları" başlıklı köşe yazısı

Karasu’nun birçok alanda eksikliği olduğunu biliyoruz. Yatırım geldi mi gelmedi mi? Diye diye hiçbir yatırımda netlik kazanamadan kafamızda soru işaretleri ile sesimizi çıkartmadan oturup bekliyoruz. 

BMC ve Kibar Holding meselesini hemen hemen herkes biliyor.

Varlar mı yoklar mı?

“İstihdam artacak diye umutlandırdınız, aldığınız arsaları kamulaştırdınız ve tahsis ettiniz. Neredesiniz?” diyerek Karasu’nun kanayan yarasına dokunmuş olur muyuz?  

Kibar Holding, ilçemizden yaklaşık 3 bin dönüm hazine arazisini yatırım yapmak için satın aldı. İş imkanı sağlayacak deyip de satın aldığımız arsalarımıza ne zaman yatırım yapmayı planlıyorsunuz? diye sorsak Karasu’nun kanayan yarasına yine dokunmuş olur muyuz? 

Vatandaşlarımız istihdam artacak diye umutlandı, hayal kırıklığı yaşadı. İlçenin bazı basın kurumlarında adı bile geçirilmiyor, hatta açıklamalarda cımbızla adı silinerek ne hikmetse sansürleniyor. Konuşulmasın yeter. Konuşulursa da önemli değil deyip konunun üzerine gitmeyip, reklam adı altında ödenek alıp susturuluyorlar zaten.

Biz yazıp çizince de düşman kesilirler tarafımıza. Siz menfaatinizin olduğu yerde eğilip bükülmeye devam edin. Tüm Karasu’nun ahı var üzerinizde. Karasulunun hakkını savunmayan menfaatleri doğrultusunda eksiklikleri dile getirmeyen kişileri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum.  

Görkemli şekilde açılışını yaptığınız o arazilerde bekçi bile kalmadı!

Görkemli bir açılışla BMC’nin geleceğini umduk. Arazilerimiz kamulaştı ve tahsis edildi. Sonuç olarak o da yatırımını kaldırdı. Bize gelen herkes araziyi kamulaştırıp tahsis edip çekip gidiyor.

İlçemizin değerli isimleri bunlara neden sessiz kalıyor anlam verilmiyor.

Karasu hep üvey evlat mı olacak?

Fen Lisesi sözünü kaç kişiden aldık sayısını hatırlamıyorum ancak ne istediysek hepsinin elimizde patladığını gördük.

BMC geldi gitti

Kibar Holding ise arsayı aldı yatışta

Defalarca sözünü aldığımız Fen Lisesi ortada yok

SUBÜ’nün kazandırılamaması

Eğitimde fazla bir ilerleme yok

Okullarda kantincilerin yaşadığı sıkıntılar ortada

Karasu’nun ara sokaklarının yolları ortada

Ardı ardına her gün gelen zamlar ortada

Esnafın durumu ortada

Bunların hepsini ya görmek istemiyoruz ya da susmaya devam ediyoruz.

Her gelene kapımızı sonuna kadar açıyoruz bu yüzden de vaatlerle gelenlere inanıp sözleşme yapıp işi oldubittiye getiriyoruz.

Karasu’nun bir büyüğü, bir önderi mi yok? Toparlayıcı bir gücümüz ve kanaatimiz mi yok?

Bir araya gelmek birlikte hareket edilmesini bizden çok kimse istemesin. Her defasında birlikten güç doğar dedik daha fazla ayrıldık.

İnşallah bu eksikliklerin biran önce farkına varılır. Yoksa böyle geldik böyle gideceğiz. Olan yine ilçeme olacak. Sessiz kalmaktan korkmayın. Açıklamalara sansür uygulamayın. Net duruş sergileyin. Olmazsa olmasın deyip de yerinizde rahatça oturmayın.