Kimsenin başına devrilmeden kaldırıldı

Karasu’nun Kuzuluk Mahallesi Mezarlığı’nda kimliği belirsiz şuursuz kişi veya kişilerce baltayla kesilmek istenen ve yaralı halde bırakılan ağaç, devrilme riski taşıdığı gerekçesiyle bulunduğu yerde kesildi. Vinç yardımıyla alınan ağacı katleden şuursuz kişiler ise hala belirsiz.

Kimsenin başına devrilmeden kaldırıldı


-

Kuzuluk Mahallesi Mezarlığı girişinde bulunan sağlıklı bir ağaç, imliği belirsiz şuursuz insanlarca kesilmek istenmişti. Kuzuluk Mahallesi Muhtarı Temel Aslanbey de duruma tepki göstermiş, Karasu Haberleri ve Öncü Karasu’ya konuşmuştu.

Aslanbey’in ağacın tehlike oluşturması ve mezarlığa gelen vatandaşların tedirgin olduğunu belirtmesi üzerine Büyükşehir duruma duyarsız kalmadı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karasu Mezarlıklar Müdürlüğü’nün girişimiyle yaralı ağaç, bulunduğu yerde kesildi.

Mezarlıklara zarar vermeden vinç yardımıyla kaldırılan ağacın hangi şuursuz tarafından ne amaçla kesildiği ise hala belirsiz. Muhtar Aslanbey, “Dileriz bu tür çirkin davranışlar mahallemizde ve mezarlıklarımızda bir daha yaşanmaz” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER