2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimlerinin tarihi ile alakalı konuşan İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “11 ilimizi etkileyen ve acılarla dolu olan içerisinde bulunduğumuz deprem sürecinde seçim tarihinin ertelenmesini tartışmak doğru değildir. Ancak ülkemizin genelini etkileyen genel seçimin son açıklanan tarihte olması doğrudur” dedi.

Başkan Sarıoğlu, “85 milyonun kaderini etkileyecek bir seçim, demokratik şartlar altında yapılırken deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın mağduriyetini giderecek gerekli önlem ve çalışmaların devletimiz tarafından gerçekleştirileceğinin inancındayız” şeklinde konuştu.

ACIMIZ BÜYÜK

“İktidar ve ortaklarının açıkladığı gibi güncellenen tarih olan 14 Mayıs’ta seçimin gerçekleşmesi ülkemizin demokrasisi için de büyük önem taşımaktadır” diyen Sarıoğlu, sözlerini “Biz siyasiler, seçimin yapılması için yerelde de genelde de üzerimize düşeni yapacağız. Seçim anayasasında da seçimin ertelenme gerekçeleri belirtilmektedir. Acımız büyük ancak meydana gelen deprem, seçimin ertelenmesi için bir gerekçe değildir” diyerek tamamladı.