-

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti Karasu İlçe Teşkilatı’mıza kayıtlı toplam 12 bin 630 üyemiz bulunmaktadır. Biz, her hafta 30 ila 50 arasında bir üye kaydı işlemi gerçekleştiren güçlü ve dinamik bir teşkilat yapısına sahibiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda da AKBİS sistemimizde herhangi bir toplu istifanın bulunmadığı açıkça görülmüştür. Alenen tüm taraflar tarafından bilinen bu durum karşısında, yapılan dezenformasyonun ve tezviratın kimi basın yayın organları tarafından kasıtlı ve mesnetsizce yapıldığı ortaya çıkmıştır.

AK Parti, milletin kurduğu ve bu aziz milletin büyüttüğü bir partidir. AK Parti; üyesiyle, sandık yönetimleriyle, mahalle teşkilatlarıyla, il-ilçe teşkilatlarıyla, yerel yönetimleriyle, belediyeleriyle, milletvekilleriyle hülasa tüm teşkilatlanmalarıyla çok büyük bir ailedir.

FARKLI GAYELER

Bu büyük ailenin ismini istismar etmek, buradan nemalanmak için farklı yolları deneyen tüm zümrelere de AK Parti teşkilatları olarak gerekli cevabı, gerekli mercilerde verecek kudrete ve güce de sahip bir teşkilatız. Karasu İlçe Başkanlığı olarak, farklı gayeler elde etmek adına yapılan bu yalan haberi kınıyoruz.

AK Parti iktidarının gücünü ve ismini kullanarak bir siyasi propaganda aracı güden ve buradan bir siyasi malzeme çıkarmaya çalışan ilgili sorumsuz medya kuruluşu hakkında tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ifade ediyor, haberi doğrulamadan yayınlayan diğer yerel medya temsilcilerimizi de daha ilkeli ve sorumlu olmaya davet ediyorum”