-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bisiklet kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için gerçekleştirdiği farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Bisiklet şehri unvanının ardından bu alandaki çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yolu ağlarını genişletiyor, farkındalık çalışmalarıyla bisiklet kullanımını teşvik ediyor, uluslararası organizasyonların Sakarya’da yapılmasını sağlıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehir genelinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla, AKOM’da Sakarya Muhtarlar Federasyonu Erdal Erdem ve 16 ilçenin muhtarlarıyla buluştu. Burada bisiklet şehri unvanına sahip Sakarya’da yapılan çalışmaları muhtarlarla paylaşan Başkan Yüce, muhtarların mahallelerinde rol model olduğunu ve bisiklet kullanımlarının vatandaşları da teşvik edeceğini söyledi. Başkan Yüce, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve 16 ilçenin muhtarlar dernek başkanları birlikte bisiklet kullandı.

SAĞLIKLI ULAŞIM ARACI

Yüce, bisikletin çevreci ve sağlıklı bir ulaşım aracı olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Hepimizin bildiği üzere Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması noktasında çok önemli projeler yürütüyoruz. Bu konuda farkındalık oluşturmak adına çok yönlü uygulamaları da süratle hayata geçiyoruz. Dünyada 13 şehrin arasında yer alan ve Dünya bisiklet şehri unvanına sahip olan Sakarya’mızda, bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla birçok projeye imza attık. Şehrimizin mevcut bisiklet yol ağlarında genişletme ve yenileme çalışmalarımız, bisiklet dostu bir şehre yakışacak şekilde tüm hızıyla sürüyor” diye konuştu.