Karasu Belediye Meclisi’nde görüşülen imar değişikliği maddesi sonrası CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, konuyla alakalı bir basın açıklaması yayınlamıştı. İlçe basının davet eden Başkan İshak Sarı, düzenlediği basın açıklaması ile Keleş’e yanıt vermişti.

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, bu açıklamaya yanıt verince Belediye Başkanı İshak Sarı’dan da cevap gecikmedi. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, yayınladığı basın açıklamasıyla Ecevit Keleş’e karşı şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Sayın Ecevit Keleş’in, iddialarına karşı verdiğimiz cevaba yeniden bir cevap vermesi, cevap verirken de bizim açıklamamızın Sakarya’nın bazı yerel medya kuruluşlarında yer bulmaması, en başından haksız rekabet altında bilinçli ve karalamaya yönelik organize bir operasyon saldırısı altında olduğumuzun açık göstergesidir. Kaldı ki bu durum yeni olmayıp en başından beri böyledir. Bunu yadırgamıyoruz. Asıl sorun, bu duruma meydan verenler ve çanak tutanlardır.

CHP İl Başkanı’na gelince… Sayın Keleş, iki konu ile başlayıp aldığı cevap karşısında konuyu dallandırıp budaklandırarak farklı mecralara çekmeye çalıştığının, ilçemizdeki rantiyeciler ve rant beklentisi içerisinde olanların kendisine yalan yanlış, aslı astarı olmayan iftira dolu konular üreterek kendisini bu konularda kullanışlı bir araç haline getirdiğinin farkında mıdır?

Verdiğimiz cevap kendisine ağır geldiyse önce bizi itham ettiği konuya tekrar bakmasını tavsiye ederiz. En hassas olduğumuz, en dikkat ettiğimiz konularda bize çamur atmaya kalkan kim olursa olsun, alacağı cevaba hazır olmalıdır.

Sayın il başkanının ortaya attığı asılsız ve iftira niteliğindeki iddiaları karşısında bizi ispata davet etmesi tam bir akıl tutulmasıdır. Sayın Keleş, aynı söylemleri temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp halkımızın önüne koyma çabasındadır. Derdiniz gündemde kalmak ise eminim daha güzel bir siyasi yöntem bulabilirsiniz. Biraz etrafınıza bakmanız yeterlidir.

Bize had bildirmeye sizin kalibreniz yetmez, bunu da böyle bilmenizi isterim. Biz devraldığımız belediye ve ilçemizi nasıl bir halde devraldık ve nereye ulaştırdık, bunu sadece ilçe halkımız değil tüm Sakarya hatta İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız da görebilmekte, buna şahitlik etmektedir. Sizin ve sizi yalan yanlış bilgilerle yönlendirme çabasında olanların rahatsızlık duyduğu asıl konu budur.

NE SÖYLENMİŞTİ?

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’ten İshak Sarı’ya yanıt CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’ten İshak Sarı’ya yanıt

İshak Sarı, Ecevit Keleş’in açıklamasına cevap verdi İshak Sarı, Ecevit Keleş’in açıklamasına cevap verdi

Editör: Nevtan Angün