Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 00:51 Bu haber 6646 kez okundu
 
Algı yapma çabası
Karasu Belediyesi’nin bir önceki dönem başkanı Mehmet İspiroğlu, hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak mevcut belediye başkanını suçladı. İspiroğlu “Makamlar ağlama yeri değil, hizmet üretme yeridir” dedi.
SİYASET Haberi
Algı yapma çabası

Youtube Kanalı 665x144

Karasu Belediye Başkanı Sarı’nın ülke genelinde bütün belediyelere gelen müfettişlere ek rapor hazırlatıp inceleme istemesiyle başlayan sürecin devamında ülke gündemine taşınan “AKP’li başkan, AKP’li başkanın yolsuzluğunu ortaya çıkardı” başlığıyla haber olmasının ardından önceki dönem belediye başkanı Mehmet İspiroğlu sessizliğini bozdu. İspiroğlu, mevcut belediye başkanının başarısızlığını başkalarını suçlayarak örtmeye çalıştığını söyledi.

 

Fatura iftirası

 

Mehmet İspiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada “Algı operasyonu yapmaya çalışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. İddia edildiği gibi benim akrabalarımın Karasu Belediyesi’nde bir tek faturasını bulamaz. Şu anda idare ellerinde, yaygara kopardıkları akrabalarıma ait faturaları açıklasınlar” dedi. İspiroğlu, Sakarya’da 17 belediyede olduğu ve Karasu Belediyesi’nde de müfettişlerin olduğunu belirterek “Bizim dönemimize dair 31.12.2018 tarihine kadar SAYIŞTAY inceleme yaptı. Belediyeye müfettiş gelmesini bile çarpıtarak başarısızlıklarına dayanak yapıyorlar. Bir yıl sonra belediyeye tekrar müfettiş gelecek. O zaman ne diyecekler? Merak ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Kendisi neredeydi?

 

İspiroğlu, “Kendi partisinden belediyeyi hırs ve para uğruna icraya verenler, hizmeti engelleyenler bugün hala intikam peşindeler. Geçmişin intikamını almak için algı operasyonu, yalan ve iftira atanlar sanmasınlar ki bizim elimiz kolumuz bağlı. Biz susuyorsak aile ve devlet terbiyemizden susuyoruz. Yoksa herkese söyleyecek sözümüz var. Algı yaptıkları firmaları neden açıklamadıklarını merak ediyorum. Bizim hizmet engelleyen şimdi ağlamaktan başka icraatı olmayanlar, Karasu için hangi mega projeyi meclise getirdiler? Ben AK Parti’den seçilmiş belediye başkanı iken kendisinin görevi neydi?” ifadelerini kullandı.

 

Bize yakışmaz

 

Önceki dönem belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, “Mevcut idarenin yanlışı yok mu? Bizim mizacımızda şikayet etmek olmadığı için böyle şeylere tenezzül etmiyoruz. Şantiye çıkışı belediye araçlarını alan, her şeyi şikayet eden zatlara soruyorum. Şimdi nerelerdesiniz? Parti toplantılarında bizi Cumhurbaşkanına laf söyleyene reklam veriyor diye dedikodu yapanlar şimdi afişlerini nereye asıyor?” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

Hesabını soracağım

 

Mehmet İspiroğlu son olarak Karasu halkına seslenerek, “Seçimler beş yılda bir yapılır ve bu süre çabuk geçer. Haksız yere işten atılan, mağdur edilen insanların hesabını bunlardan soracağım. Süreç bittiğinde bizimde söyleyeceklerimiz olacak. Belediye başkanlığım döneminde bunlara hiç cevap vermedim. Bundan sonra da vermeyeceğim. Karasu Belediyesi personeli çok akıllı, bilgili temiz insanlar. Onlar daha uzun süre ilçelerine hizmet edecekler” dedi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı