Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 18:28 Bu haber 5431 kez okundu
 
İngenç: Komisyon işgüzarlık yapmış
Karasu Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısında yer alan bir madde, tartışmalara neden oldu. İlçemiz şehitlerinden Doğan Ülker’in isminin bir üstgeçide verilmesine yönelik sunulan maddenin, komisyon tarafından kabul edilmediğinin açıklanması üzerine CHP Grubu tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
İngenç: Komisyon işgüzarlık yapmış

Karasu Belediyesi’nin 2019 yılı Aralık ayı olağan meclis toplantısında CHP Grubu tarafından verilen bir önerge, Hukuk Komisyonu’nda görüşülmesinin ardından Ocak ayı olağan meclis toplantısında 5.madde olarak meclise sunuldu. Komisyon tarafından, “Karasu’da sadece bir tane üstgeçit bulunması ve ilçede çok sayıda şehit olması nedeniyle, diğer taleplerin de göz önüne alınarak köprünün adının Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmesinin uygun olacağı” şeklinde bir karar verildiği söylendi. Komisyon kararına teki gösteren CHP’li meclis üyesi Çetin Ülker, “Şehit Doğan Ülker’in adının üstgeçide verilmesi yönünde önergeyi Aralık ayı meclis toplantısında biz vermiştik. Bizden önce buna benzer bir önerge verildi mi ya da öneride bulunuldu mu? Bulunulduysa ne zaman bulunuldu?” diyerek Başkan İshak Sarı’ya bir soru yöneltti.

 

Anlamsız bir karar

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise, “Dışarıdan zaman zaman buna benzer taleplerde bulunuluyor. Yazılı da sözlü de bu konuda taleplerde bulunuluyor. Hukuk Komisyonu da böyle bir karar aldı” şeklinde cevap verdi. CHP Grup Sözcüsü Mustafa İngenç de karara sert tepki gösterdi. “Hukuk Komisyonu kararına itiraz ediyoruz. Millet olarak biz, şehitlerimize çok şey borçluyuz. Yuvalıdere’de bir şehidimizin adı, köprüde yazıyor. Bu mecliste daha önce bir talep varsa başımızın üzerinde yeri var. Belediyeden bu şekilde talep eden bir aile yok ve olmadı, bilgimiz var” diyen İngenç, “Komisyon, anlamsız bir karar almış. Bu geçitlere şehidimizin ismini vermeyeceğiz de kimin ismini vereceğiz? Komisyon bir işgüzarlık yapmış ve böyle bir karar almıştır” diyerek tepkisini dile getirdi. İlgili madde, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi ve Şehit Jandarma Komando Doğan Ülker’in ismi, talep edilen üst geçide verilmedi. Oylamada maddenin komisyondan geldiği şekliyle kabulüne AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin kabul oyu vermesi, CHP’li ve BBP’li meclis üyelerinin ise kabul etmemesi dikkat çekti.

HABER: Nevtan Angün

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Etiketler: karasu, karasu belediyesi, doğan ülker, mustafa ingenç, çetin ülker
Yorumlar
Haber Yazılımı